Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili, okradli i zostawili w krzakach

Data publikacji 10.05.2011

Dziś w nocy legionowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie rozboju na Tomaszu R. Mężczyźnie został skradziony telefon komórkowy i kilkanaście złotych. Zatrzymane osoby twierdziły, iż leżący w krzakach mężczyzna to ich kolega. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnienie przestępstwa rozboju grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Podczas patrolowania ulic Legionowa policjanci zauważyli, że na jednym z placów zabaw przy ul. Al. 3 Maja głośno zachowują się trzy osoby. Kiedy funkcjonariusze podeszli do nich, od razu zauważyli, że są pod znacznym wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy jeden z policjantów dostrzegł, że w pobliskich krzakach leży mężczyzna. Zatrzymani zgodnie odpowiedzieli, że jest to ich znajomy, który dużo wypił i zasnął, a oni nie mogą go dobudzić.

W międzyczasie leżący mężczyzna podniósł się i powiedział policjantom, że nie zna tych osób. Stwierdził ponadto, że przewrócili oni go na ziemię i kopali po całym ciele. Następnie wyjęli mu z kieszeni telefon komórkowy i kilkanaście złotych.

W wyniku tego zdarzenia Tomasz R. doznał licznych obrażeń na całym ciele.

Marcin M., Artur G. i Elżbieta Ś. zostali zatrzymani. Zarówno pokrzywdzony, jak i sprawcy pobicia byli pod znacznym wpływem alkoholu. Marcin M. miał we krwi prawie 3 promile, Artur G. ponad 3 promile i Elżbieta Ś. ponad 1, 5 promila. Przy kobiecie policjanci znaleźli telefon komórkowy należący do Tomasza R.

Zatrzymane osoby są mieszkańcami Legionowa. Prawdopodobnie usłyszą zarzut dokonania rozboju. Dalsze czynności z zatrzymanymi zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia wykonają policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za dokonanie przestępstwa rozboju grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

jk/ds
 

Powrót na górę strony