Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawił spodnie z kluczami na miejscu przestępstwa

Data publikacji 09.05.2011

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali Krzysztofa S. podejrzewanego o dokonanie kilka dni temu dwóch kradzieży z włamaniem do domków letniskowych. Złodziej wyniósł sprzęt o łącznej wartości 1350 złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań doszło kilka dni temu. Złodziej po uprzednim wyważeniu okien dostawał się do środka. Jego łupem padły kable elektryczne, które odcinał od różnych urządzeń, pompa wodna, radioodtwarzacz i inne drobne przedmioty. Właściciele oszacowali straty na kwotę 1350 złotych.

W trakcie prowadzonych oględzin na miejscu włamania do jednej z altanek policjanci ujawnili porzucone spodnie z charakterystycznymi naszywkami, w których był pęk kluczy. Dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli na podstawie ujawnionych rzeczy wytypował potencjalnego sprawcę.

Okazał się nim mężczyzna mieszkający na terenie powiatu piaseczyńskiego. 33-letniego Krzysztofa S. zatrzymano w miejscu zamieszkania. Gdy do jego domu zapukali policjanci, mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, to jednak nie uchroniło Krzysztofa S. od poniesienia odpowiedzialności. Funkcjonariusze otworzyli drzwi. ujawnionymi na miejscu przestępstwa kluczami Mężczyzna przyznał się do do dwóch kradzieży z włamaniem. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że skradziony sprzęt został sprzedany przez włamywacza na złom, odzyskano jednie radioodtwarzacz, który sprawca ukrył w pobliskim lesie.

Krzysztof S. będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem, czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

jk/hkk

Powrót na górę strony