Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wnuczek” wpadł pod Pałacem Kultury

Data publikacji 05.05.2011

Z taksówki, policjanci wyciągnęli 21-letniego mężczyznę, który wraz ze swoją przyszłą ofiarą jechał odebrać pieniądze. Dzięki przytomnej reakcji świadka i szybkim powiadomieniu policji 91-letni mężczyzna nie został pozbawiony kilkudziesięciu tysięcy złotych. To już kolejny wnuczek, który trafił w ręce śródmiejskich policjantów. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod nr 112 zatelefonował przypadkowy przechodzień, który poinformował, że ma podejrzenia, że obserwowany przez niego młody mężczyzna będzie próbował oszukać starszego mężczyznę. Policjanci nie zlekceważyli sygnału i natychmiast pojechali pod Pałac Kultury. Dzięki dokładnemu opisowi i obserwacji zachowań mężczyzny przez świadka policjanci już wiedzieli, że dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki. Natychmiast podjęli pościg. Zatrzymali auto, a chwilę po tym 21-letniego Rafała N.

Jak powiedział policjantom starszy mężczyzna, miał telefon od wnuka – Michała, który potrzebował pieniędzy na jeden dzień. Szykował mu się dobry interes i chciał od dziadka pożyczyć 20 tysięcy złotych. Staruszek umówił się z wnukiem pod Pałacem Kultury, ale tam czekał na niego kolega „wnuczka”. Po wymianie zdań obaj mężczyźni zdecydowali, że dziadek wróci do mieszkania i będzie czekał na wnuczka, aż ten przyjedzie po pieniądze. Obaj mężczyźni wsiedli do taksówki. I tu do akcji wkroczyli policjanci.

Rafałowi N. zostanie dzisiaj przedstawiony zarzut usiłowania oszustwa. Policjanci będą wnioskowali również o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

ea/ah


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony