Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli dziuplę i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Data publikacji 30.04.2011

Kilka miesięcy pracy policjantów z sulejóweckiego komisariatu zakończyło się wykryciem sprawców kradzieży osobowego saaba, który zniknął w Sulejówku w styczniu tego roku. Lokalnych stróżów prawa wspomogli policjanci z Garwolina, którzy odkryli dziuplę, a w niej rozmontowane auto. Podczas kilku realizacji w sprawie, zatrzymano trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego, którzy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Alanowi G. (l. 22), Mariuszowi P. (l. 31) i Marcinowi K. (l. 26) grozi kara 10 lat więzienia.

Na początku stycznia tego roku nieznani sprawcy włamali się do magazynu jednej z firm w Sulejówku. Złodzieje splądrowali pomieszczenia, skąd ukradli kluczyki do saaba zaparkowanego na terenie firmy. Następnie odpalili samochód i odjechali w nieznanym kierunku. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego.  Policjanci ustalili, że samochód może być ukryty w powiecie garwolińskim. Funkcjonariusze z Sulejówka skontaktowali się z policjantami z sąsiedniej jednostki.

W ten sposób udało się namierzyć dziuplę, w której odkryto części i podzespoły pochodzące z saaba. Do policyjnych aresztów trafiło trzech mężczyzn, powiązanych z tą kradzieżą. Byli to: 22-letni Alan G, 31-letni Mariusz P. i 26-letni Marcin K. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu wyszkowskiego. Całej trójce przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

dn/ij
 

Powrót na górę strony