Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował ratować się łapówką

Data publikacji 30.04.2011

W ręce policjantów z ursynowskiego komisariatu wpadł pijany rowerzysta. 60-letni Wiesław R. w trakcie kontroli próbował ratować się łapówką. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozić może kara nawet do 8 lat więzienia.

Około 9.00 w rejonie Alei KEN funkcjonariusze zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości. Na pytanie policjanta, czy spożywał alkohol, Wiesław R. odpowiedział, że tak. 60-latek postanowił jednak „załatwić” sprawę, wyciągając stuzłotowy banknot, który włożył do notatnika funkcjonariusza. Policjanci pouczyli mężczyznę, że popełnił właśnie przestępstwo, za popełnienie którego został zatrzymany.

Policjanci w komisariacie zbadali stan trzeźwości rowerzysty. Okazało się, że ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, 60-latek usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupienia funkcjonariuszy. Grozić mu może kara do 8 lat więzienia.

mb/ij
 

Powrót na górę strony