Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 30.04.2011

Odzież dziecięcą o wartości ponad 2500 złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, podczas działań przeprowadzonych na terenie bazarku w Piasecznie. Właścicielka stoiska będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań, tym razem kontrolowali stoiska na bazarku w Piasecznie. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły ubrania dziecinne na jednym ze stoisk.

Szczególnie przyjrzeli się artykułom ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowana do sprzedaży odzież dziecięca opatrzona była takimi znakami, a nie miała nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości ponad 2500 złotych. Odzież nie trafi do klientów, a jego właścicielce przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

hkk/ij

Powrót na górę strony