Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić 33 tysiące złotych

Data publikacji 29.04.2011

Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej zorganizowali zasadzkę na kolejnego nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł 37-letni Tomasz S. Zatrzymany mężczyzna, posługując się sfałszowanymi dokumentami, chciał wyłudzić ponad 33 tysiące zł. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.

Do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że mężczyzna posługujący się najprawdopodobniej sfałszowanymi dokumentami potwierdzającymi jego rzetelność usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 33 tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policjanci z komendy stołecznej. Tam około 15.00 zatrzymali Tomasza S., który właśnie przyszedł sfinalizować transakcję.

Po sprawdzeniu okazało się, że sprawca zdarzenia przedłożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu oraz rozliczenie z Urzędem Skarbowym i zaświadczenie o odprowadzeniu składki zdrowotnej. Policjanci zajmujący się sprawą sprawdzą, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie więcej wyłudzonych w ten sposób kredytów. Za czyn, którego dopuścił się grozi do 8 lat więzienia.

ea/to
 

Powrót na górę strony