Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredytowy oszust z amunicją w portfelu

Data publikacji 28.04.2011

W ręce policjantów z Wołomina zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł mężczyzna próbujący wyłudzić kredyt bankowy. 19-letni Kamil S. został zatrzymany w chwili, gdy zjawił się w jednym z banków po odbiór pożyczki w wysokości 10 tysięcy złotych. W portfelu jaki posiadał chłopak policjanci ujawnili dodatkowo jedną sztukę naboju pistoletowego. Wczoraj usłyszał już zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Nie jest wykluczone, że 19-latkowi zostaną jeszcze przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania amunicji.

Wołomińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w toku wykonywanych czynności operacyjnych wpadli na trop nieuczciwego kredytobiorcy. Tym razem do jednej z placówek bankowych w podwarszawskiej Zielonce zgłosił się młody chłopak. Mężczyzna składając zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach ubiegał się o przyznanie 10.000 złotych kredytu. Przedstawione przez niego dokumenty były jednak sfałszowane.

19-latek został zatrzymany w chwili, gdy zjawił się w banku po odbiór pożyczki. W czasie przesłuchania policjanci ustalili, że Kamil S. na jednym z warszawskich bazarów kupił „lewe” zaświadczenie o pracy i zarobkach, po czym przedłożył je w banku, w którym ubiegał się o kredyt. Uzyskane w ten sposób pieniądze miał przeznaczyć na swoje bieżące potrzeby. W portfelu, jaki posiadał przy sobie 19-latek, policjanci ujawnili dodatkowo jedną sztukę naboju pistoletowego.

Kamil S. przyznał się do zarzucanego mu czynu usiłowania wyłudzenia kredytu. Za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie jest wykluczone, że 19-latkowi zostaną jeszcze przedstawione zarzuty nielegalnego posiadania amunicji.

ea/ts

Powrót na górę strony