Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast świętować, demolowali przystanki

Data publikacji 27.04.2011

Dwie, pijane osoby, które zamiast świętować wybijały szyby w wiatach przystankowych, zatrzymali policjanci z Targówka. Mężczyzna i kobieta zgodzili się z postawionymi zarzutami niszczenia mienia oraz na dobrowolne poddanie się karze. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

20 -latka i 24-latek w nocy z 23 na 24 kwietnia zamiast świętować, chodzili po ulicach Targówka. Byli pijani. Mieli prawie dwa promile alkoholu we krwi. Każdy z osobna wybijał szyby w wiatach przystankowych na skrzyżowaniach Rembielińska/Budowlana oraz Zamiejska/Trocka. Mężczyzna złamał także słup przystankowy. Wybryki mężczyzny zauważyli pracownicy miejskiego monitoringu. Kobietę ujął przypadkowy przechodzeń. Obaj wandale trafili do policyjnych cel.

20-letnia Martyna W. nie była do tej pory karana. Usłyszała zarzut zniszczenia wiaty przystankowej na kwotę ponad 500 złotych i poddała się dobrowolnie karze ograniczenia wolności na okres 4 miesięcy. Natomiast 24-letni Paweł Sz. był już karany za rozbój, posiadanie narkotyków i kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Tym razem wysłuchał zarzutu zniszczenia wiaty przystankowej i złamania słupka na kwotę niemal 1500 złotych i również poddał się dobrowolnie karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

ea/mb

Powrót na górę strony