Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za brutalne pobicie trafili do aresztu

Data publikacji 27.04.2011

Wczoraj dwaj zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące. Policjanci z Piastowa ujęli ich tuż po tym, jak pobili i okradli przypadkowo spotkanego przechodnia. Pokrzywdzony oraz inny świadek zdarzenia potwierdzili, że zatrzymani to te same osoby, które dokonały rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Około  18.00 policjanci z komisariatu w Piastowe otrzymali wezwanie do pobicia. Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, że widział jak dwóch mężczyzn bije leżącego na chodniku człowieka. Napastnicy bili swą ofiarę rękoma oraz kopali poszkodowanego po całym ciele, a następnie coś mu zabrali i uciekli. Mundurowi zapisali rysopis i udali się na poszukiwania. Chwilę później zatrzymali osoby, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników.

U 29-letniego Jacka C. i 23-letniego Michała L. znalezione zostały pieniądze, do których posiadania się nie przyznawali. Jeden z nich miał przy sobie dwa portfele. Obydwaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. Pokrzywdzony przez nich mężczyzna trafił do szpitala.

Wczoraj sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące obydwaj sprawcy spędzią w więzieniu. Mogą tam pozostać nawet 12 lat.

ea/dn
 

Powrót na górę strony