Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie rozboju

Data publikacji 27.04.2011

Wolscy policjanci zatrzymali Kamila B. Napastnik zaatakował nożem 72-letniego mężczyznę, usiłując zabrać mu pieniądze. Poszkodowanemu pomogli przechodnie, którzy wezwali na miejsce policję i pogotowie ratunkowe. 26-latek usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, działając w okresie recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kilka miesięcy temu policjanci z Woli otrzymali informację o usiłowaniu rozboju, do jakiego doszło na ul. Prymasa Tysiąclecia. Sprawca, grożąc nożem, żądał pieniędzy od 72-letniego mężczyzny. W wyniku szarpaniny starszy mężczyzna doznał urazu ręki oraz wybicia przednich zębów. Pomimo interwencji służb miejskich i przechodniów sprawcy udało się zbiec. Sprawą natychmiast zajęli się wolscy śledczy. Ciężka i żmudna praca dochodzeniowców zakończyła się sukcesem. Ustalili, że sprawca przestępstwa jest Kamil B. Mężczyzna znany jest policji, był już karany za przestępstwa podobne.

W chwili zatrzymywania nie krył zaskoczenia. 26-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, działając w okresie recydywy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za ten czyn grozi mu do 15 lat więzienia.

ea/jb
 

Powrót na górę strony