Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli położyć na nim drzewo

Data publikacji 27.04.2011

Patrolowcy z Bielan, na gorącym uczynku zatrzymali Wojciecha K. i Mikołaja S. którzy zniszczyli zaparkowane przy ulicy auto. Jeden ze sprawców wskoczył na maskę BMW i skakał po niej, potem wspólnie z kolegą chciał położyć na nim drzewo, które wcześniej wyrwał. Mężczyźni spowodowali straty sięgające około 1 500 złotych. Dochodzeniowcy już przedstawili wandalom zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 2:00 w nocy, gdy patrolowcy z Bielan przejeżdżali obok parkingu przy ulicy Aleja Zjednoczenia. Nieopodal zaparkowanych samochodów szli młodzi mężczyźni, z których jeden wskoczył na maskę samochodu i zaczął po niej skakać. Chwilę później Wojciech K. wspólnie z kolegą wyrwali rosnące obok drzewo i próbowali położyć je na zaparkowanym samochodzie. Mundurowi zareagowali błyskawicznie. 17-letni Wojciech K. i 17-letni Mikołaj S. zostali zatrzymani. Wojciech K. we krwi miał ponad promil.

Policjanci ustalili że mężczyźni tej nocy wracali z imprezy. Obaj spotkali się przy parkingu i wtedy poniosła ich fantazja. Za ten wybryk poniosą teraz konsekwencje. Właściciel uszkodzonego samochodu wycenił straty na kwotę 1 500 złotych.

Dochodzeniowcy już przedstawili im zarzuty za uszkodzenie mienia. Obu 17-latkom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony