Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sklepikarz poszerzył ofertę...o papierosy z przemytu

Data publikacji 21.04.2011

W ciągu ostatnich miesięcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Otwocka zbierali informacje o nielegalnym procederze rozprowadzania alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Finałem okazało się zamknięcie jednej z placówek handlowych, oferującej oficjalnie warzywa i ryby.

Wzbogacenie oferty handlowej o pochodzące z przemytu papierosy zakończyły się dla 63-letniego właściciela zamknięciem jego placówki handlowej przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Wśród oferowanych przez mężczyznę makreli i kalafiorów, klienci mogli zaopatrzyć się w szeroki asortyment papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zamknięcie sklepu było tylko jednym z elementów policyjnego dochodzenia, dalsze czynności doprowadziły mundurowch do siatki "akwizytorów" .

Zatrzymano trzech mężczyzn i jedną kobietę, również mieszkańców Otwocka którzy, zajmowali się szeroko pojętą dystrybucją pochodzących z przemytu papierosów i alkoholu na terenie całego powiatu. Policjanci ustalili, że z tej „akwizycji” zatrzymani zdążyli już sobie uczynić stałe źródło dochodów. Funkcjonariusze, którzy rozpracowali sieć dystrybucji podkreślają, że nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc, jakiej udzielili im otwoccy dzielnicowi.

Sprawa ta już trafiła Urzędu Celnego, do ustalenia pozostaje jeszcze dostawca i źródło pochodzenia zarówno papierosów jak i alkoholu. Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

 

ak, js
 

Powrót na górę strony