Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził żonie śmiercią

Data publikacji 19.04.2011

Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wystąpią policjanci w stosunku do mężczyzny zatrzymanego za znęcanie się nad żoną. Mężczyzna mimo prowadzonej przeciwko niemu sprawy sądowej po raz kolejny urządził w domu awanturę i groził żonie śmiercią. Policjanci ze Śródmieścia po raz kolejny interweniowali. Dzisiaj zostaną mu przedstawione kolejne zarzuty dotyczące znęcania się nad kobietą.

Wczoraj o 20.00 policjanci śródmiejskiej patrolówki zostali wezwani do mieszkania przy ul. Koszykowej. Mundurowych wezwał sąsiad, którego zaniepokoiły odgłosy awantury dochodzące z klatki schodowej. Policjanci w pewnym momencie usłyszeli krzyki kobiety dochodzące z jednego z mieszkań. Po chwili dobiegł ich głos mężczyzny, który krzyczał „Załatwię cię, wykończę”. Funkcjonariusze zapukali do mieszkania. Otworzyła zapłakana kobieta. Powiedziała policjantom, że mąż wrócił z pracy pijany i zaczął ją szarpać i ubliżać jej. Groził również, że ją zabije. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do izby wytrzeźwień. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Żona zatrzymanego powiedziała policjantom, że nie jest to pierwszy raz. Mąż wraca pijany do domu, wszczyna awantury i grozi jej śmiercią. W listopadzie ubiegłego roku policjanci interweniowali w tym mieszkaniu, bo nietrzeźwy Bogusław N. (53 l.) biegał za żoną z nożem. Ta sprawa jest w tej chwili na wokandzie sądowej. Mimo to agresywny mężczyzna nie przestał znęcać się nad żoną.

Policjanci przedstawili już zarzut Boguszowi N. znęcania się nad żoną i wystąpili do prokuratora z wnioskiem o skierowanie sprawy do sądu, by ten zadecydował o tymczasowym aresztowaniu.

 

ak, ah

Powrót na górę strony