Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali skradzionym samochodem

Data publikacji 19.04.2011

Grodziscy policjanci zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy jechali skradzionym samochodem. Na widok radiowozu zaczęli uciekać. Szybkie działania policjantów doprowadziły do ich zatrzymania. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chwilę po 3.00 policjanci na ul. Nadarzyńskiej zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok zawrócił i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za podejrzanym autem. Podczas pościgu kierujący nissanem zjechał na lewy pas ruchu i uszkodził koło. Uniemożliwiło mu to dalszą jazdę.

Kierowca i pasażerka zaczęli uciekać pieszo. Po chwili policjanci zatrzymali kierującego 30-letniego Mateusza P. i pasażerkę 30–letnią Magdalenę W. Jak się okazało, pojazd którym jechali został skradziony w Warszawie. Policjanci znaleźli w samochodzie również 2 radioodtwarzacze i 2 nawigacje samochodowe. Teraz ustalają, czy mogły one pochodzić z przestępstwa. W przeszłości oboje zatrzymani byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu i posiadanie narkotyków.

Mateusz P. i Magdalena W. odpowiedzą przed sądem za kradzież. Grozi im za to kara do 5 lat więzienia.

 

ak, sj

 

Powrót na górę strony