Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielbiciel numizmatyki ukradł monety

Data publikacji 19.04.2011

Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł dziewięć monet. 28-letni Daniel W., podobnie jak ich właścicielka, był wielbicielem numizmatyki. Nie zrobił jednak tego dla celów kolekcjonerskich, lecz po to, aby je sprzedać. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży dziewięciu monet kolekcjonerskich. Właścicielka oszacowała ich wartość na ponad 700 złotych. Wszystko wskazywało na to, że związek z tą kradzieżą może mieć jej znajomy. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna kilka dni wcześniej szukał u niej noclegu i podobnie jak ona interesował się numizmatyką.

Policjanci zatrzymali Daniela W. w jednej z podwarszawskich miejscowości. 28-latek przyznał się do kradzieży i tłumaczył funkcjonariuszom, że zabrał monety, ponieważ miał problemy finansowe. Funkcjonariusze dotarli do sklepu numizmatycznego, w którym mężczyzna je sprzedał. Odzyskali siedem monet, które wkrótce wrócą do właścicielki.

Wczoraj policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu przedstawili Danielowi W. zarzut kradzieży. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Będzie również musiał naprawić szkodę. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

jk/mb

Powrót na górę strony