Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 19.04.2011

Pruszkowscy policjanci zatrzymali obcokrajowca, który przewoził 6 worków z papierosami bez akcyzy. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Na decyzje sądu w swojej sprawie poczeka w areszcie.

Tuż po północy policjanci patrolujący Pruszków zauważyli samochód, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest obcokrajowcem. Na tylnym siedzeniu pojazdu leżały worki. Kiedy funkcjonariusze zapytali, co zawierają, usłyszeli odpowiedź: „papierosy”. Okazało się, że w aucie znajduje się w sumie 6 worków z wyrobami tytoniowymi bez polskiej akcyzy.

Ponadto przedstawione przez kierowcę dokumenty wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy. Okazało się, że są fałszywe. Mężczyzna podał je, ponieważ groziło mu natychmiastowe wydalenie z terytorium Polski.

W związku ze złamaniem przepisów kodeksu skarbowego i brakiem możliwości natychmiastowego ustalenia autentycznych danych pruszkowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą skierowali wniosek o tymczasowe aresztowania mężczyzny, który został rozpatrzony pozytywnie.

jk/dn
 

Powrót na górę strony