Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt wartości 14000 złotych wrócił do właściciela

Data publikacji 19.04.2011

30-letniego Cypriana B. zatrzymali piaseczyńscy kryminalni. Mężczyzna włamał się na początku kwietnia do domu jednorodzinnego w miejscowości Jastrzębie i pod nieobecność właściciela wyniósł elektronarzędzia oraz elementy armatury łazienkowej o łącznej wartości 14000 złotych. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty, a także zatrzymali pasera Sebastiana N. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Właściciel jednej z posesji w miejscowości Jastrzębie zgłosił włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież elektronarzędzi oraz elementów wykończeniowych i hydraulicznych do łazienek. Do kradzieży z włamaniem doszło na początku kwietnia, kiedy wyjechał właściciel posesji. Łupem padły prowadnica od piły, wiertarka, kątówki, maskownice wentylacyjne, baterie łazienkowe. Właściciel wycenił straty na sumę 14000 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili kryminalni. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Po niespełna dwóch tygodniach intensywnej pracy zebrali pokaźny materiał dowodowy. Mieli już pewność, że sprawcą włamania jest Cyprian B.

Kryminalni po ustaleniu, gdzie przebywa mężczyzna wkroczyli do akcji. 30-letni Cyprian B. został zatrzymany i przewieziony na komendę przy Kościelnej. Policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty, które były już u pasera, 30-letniego Sebastiana N.

Wczoraj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, a właściciel skradzionych przedmiotów nie kryjąc radości, odebrał z komendy swoją własność.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

bw/mp
 

Powrót na górę strony