Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych, wylądował w celi

Data publikacji 16.04.2011

Policjanci z Raszyna zatrzymali 25-letniego Piotra W. Mężczyzna zaparkował swoje auto na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Poproszeni o interwencję policjanci szybko ustalili, że ma on odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za wykroczenie został ukarany mandatem, a za niestosowanie się do wyroku sąd może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Raszyna zostali wezwani na interwencję do jednego z centrów handlowych. Z informacji jaka do nich dotarła wynikało, że na miejscu parkingowym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych  zaparkowane zostało auto przez osobę nieuprawnioną. Na miejscu zastali audi na brytyjskich tablicach rejestracyjnych. Szybko okazało się, że interwencja nie zakończy się ukaraniem kierowcy mandatem.

W trakcie kontroli 25-letni kierowca oświadczył, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu  policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd w Wejherowie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Piotr W. otrzymał mandat karny za popełnione wykroczenie oraz usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczeń sądu. Może mu grozić do 3 lata do więzienia.

dt, dn
 

Powrót na górę strony