Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała 81-latkę

Data publikacji 14.04.2011

Za kradzież i oszustwo odpowie 44-letnia Anna C. Kobieta została zatrzymana przez bielańskich kryminalnych. Pod pozorem pomocy przy zakupie pralki, weszła w podsiadanie karty kredytowej 81-latki, a potem oszukała starszą panią na 3 500 złotych. Teraz grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

81-latka o pomoc przy zakupie pralki poprosiła swoją sąsiadkę. Anna C. pomogła załatwić wszystkie formalności, ale przy okazji weszła w posiadanie karty kredytowej starszej pani. 44-latka uzyskał również kod pin do karty i przez kilka miesięcy robiła zakupy na koszt pokrzywdzonej. Starsza pani spłacała raty, będąc przekonaną, że płaci raty za pralkę. Dopiero kilka dni temu prawda wyszła na jaw, gdy rachunkami zainteresowała się córka 81-latki. Wówczas okazało się, że Anna C. narobiła długów na kwotę 3 500 złotych. Sprawą zajęła się policja.

Kryminalni z bielańskiej komendy zatrzymali 44-latkę w jej mieszkaniu. Kobieta dobrowolnie oddał im kartę, która zdążyła już połamać. Po sprawdzeniu danych osobowych wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana przez sąd wolski i w zakładzie karnym ma spędzić prawie dwa lata.

Dochodzeniowcy jeszcze dziś przedstawią Annie C. zarzut za kradzież pieniędzy i oszustwo. Za to grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/eb

Powrót na górę strony