Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował recepty na leki psychotropowe

Data publikacji 12.04.2011

26-letni Paweł S. został zatrzymany przez policjantów z Bielan, tuż po tym, jak chciał zrealizować sfałszowaną receptę. Mężczyzna wpadł, gdy pracownik apteki nabrał wątpliwości, co do autentyczności recepty. Aptekarka, która nabrała podejrzeń od razu skontaktowała się z lekarzem ze szpitala, którego pieczątka widniała na recepcie. Mężczyzna odpowie teraz za posłużenie się sfałszowaną receptą.

26-letni mężczyzna przyszedł do apteki, aby zrealizować receptę, wystawioną na silny lek psychotropowy. Aptekarka po otrzymaniu recepty zorientowała się, że na recepcie widnieje pieczątka pani doktor, a kod kreskowy recepty wskazuje, że należy ona do innego lekarza. Kobieta od razu skontaktowała się z lekarką. Lekarka potwierdziła, że zna takiego pacjenta, jest on zarejestrowany w przychodni, w której ona pracuje, ale nie wypisywała mu żadnej recepty na ten lek.

Pracownik apteki od razu powiadomił policję. Paweł S. został zatrzymany. Okazało się, że nie pierwszy raz mężczyzna posłużył się sfałszowanymi receptami. Policjanci przedstawią mu dziś zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony