Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała własną babcię

Data publikacji 10.04.2011

Kryminalni z Otwocka zatrzymali 20-letnią Wiktorię G. i jej 27-letniego wspólnika Sebastiana R. Para doprowadziła do pozbawienia babci zatrzymanej kobiety blisko 80 tysięcy złotych. Obojgu przedstawione zostały zarzuty oszustwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W komendzie w Otwocku, kobieta zgłosiła, że u swojej matki znalazła polecenie przelewu dużej sumy pieniędzy na zupełnie nieznane jej konto. Operacja ta została dokonana kilka dni temu. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą.

Szybko ustalili, że za całą aferą stoi wnuczka pokrzywdzonej 20-letnia Wiktoria G. To ona namówiła staruszkę do zerwania lokaty terminowej pod pretekstem dużo korzystniejszego oprocentowania w innym banku. Nieświadoma niczego staruszka podpisała polecenie przelewu na specjalnie założone przez wnuczkę i jej 27-letniego wspólnika Sebastiana R. konto.

Oszuści zostali zatrzymani i osadzeni za kratkami policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że zdążyli już wydać część wyłudzonych pieniędzy. Obojgu przedstawione zostały zarzuty oszustwa a otwocka prokuratura rejonowa zablokowała ich konto bankowe. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/d.s.

 


 

Powrót na górę strony