Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie ale nie oryginalne

Data publikacji 09.04.2011

Policjanci z Piaseczna podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli w jednej z firm część towaru. Oferowano tam do sprzedaży torebki młodzieżowe z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4500 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali kupców z centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze sprawdzali, czy oferowany do sprzedaży towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Uwagę policjantów zwróciły torebki młodzieżowe, którymi handlowano w jednym ze stoisk. Właścicielem firmy jest 37-letnia obywatelka Chin.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia 63 sztuk torebek. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim produkty ze znakami towarowymi znanych firm. Jak się okazało znaki i nazwa zastrzeżone przez producenta zostały użyte bezprawnie. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę prawie 4500 złotych.

37-letnia obywatelka Chin będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi, za co zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

hkk, mm

Powrót na górę strony