Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzbogacała się kosztem innych

Data publikacji 07.04.2011

W ręce wolskich policjantów wpadła 26-letnia Bożena K. podejrzana o kradzież i oszustwo. Kobieta podawała się za pracownika instytucji państwowej i obcokrajowca, wykorzystywała nieuwagę oraz dobroduszność innych osób. W jednym przypadku proponowała kuferek z dolarami w zamian za polskie pieniądze. W efekcie wzbogacała się kosztem pokrzywdzonych. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli przy ul. Żelaznej kobietę, która z wyglądu była bardzo podobna do osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstw na Woli. Po przewiezieniu do komendy i potwierdzeniu tożsamości, wiedzieli już, że 26-letnia Bożena K. to kobieta, która przewijała się w sprawach prowadzonych przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

26-latka jest podejrzewana o kradzież pieniędzy. Pod koniec lutego przy ul. Nowolipki Bożena K. podając się za pracownika instytucji państwowej odwiedziła jedno z mieszkań. Po rozmowie z właścicielem i wypełnieniu ankiety na temat stanu zdrowia wyszła. Dopiero po kilku godzinach pokrzywdzony zorientował się, że z barku zniknęło 1100 złotych.

W innym przypadku 26-letnia Bożena K. zaczepiła starszego pana przy ul. Powstańców Śląskich. Tym razem podając się za cudzoziemkę, w języku niemieckim poprosiła mężczyznę o 1500 złotych. Tłumaczyła się, że potrzebuje je dla znajomego, który został ranny w wypadku. W zamian kobieta zaoferowała kuferek z dolarami, by uwiarygodnić swą propozycję, pokazała plik banknotów. Starszy pan zgodził się i dał kobiecie 1500 złotych. Gdy zajrzał do kuferka okazało się, że w środku nie ma pieniędzy.

26-letnia Bożena K. wczoraj usłyszała zarzuty kradzieży i oszustwa. Dzisiaj prokurator zdecyduje o zastosowaniu wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego. Podejrzanej grozi nawet do 8 lat więzienia.

dt, eg
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.3 MB)

Powrót na górę strony