Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki za prawie pół mln złotych

Data publikacji 31.03.2011

Około 500 sztuk podróbek odzieży, torebek, portfeli, szalików, pasków, butów i etui na telefony komórkowe o rynkowej wartości towarów markowych prawie pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Pradze Północ. Troje nieuczciwych przedsiębiorców usłyszało zarzuty i poddało się dobrowolnie karze.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Pradze Północ dotarli do informacji o nieuczciwych przedsiębiorcach, którzy mogli działać na szkodę legalnych producentów i dystrybutorów. Podczas kontroli dwóch stoisk na dwóch różnych bazarach potwierdzili tę informację i zatrzymali w związku z tym trzy osoby. Dwaj mężczyźni i kobieta trafili do komendy przy Jagiellońskiej.

Policjanci zabezpieczyli około 500 sztuk podróbek odzieży, torebek, portfeli, szalików, pasków, butów i etui na telefony komórkowe o rynkowej wartości towarów markowych prawie pół miliona złotych. Zabezpieczyli również prawie 3 tysiące złotych na poczet przyszłych kar. Zatrzymani przedsiębiorcy po wysłuchaniu zarzutów wprowadzania do obrotu gospodarczego towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi poddali się dobrowolnie karze i zostali zwolnieni do domu.

 

ak, mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.12 MB)

Powrót na górę strony