Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przerwali proceder

Data publikacji 30.03.2011

Kryminalni z Serocka zatrzymali 50-letniego Andrzeja W. W jego domu kilka lat temu pracownicy zakładu energetycznego za nie płacenie rachunków wymontowali licznik. Mężczyzna znalazł, więc sposób, aby korzystać z energii elektrycznie bezpłatnie, do wczoraj. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny i do 5 lat wiezienia.

Praca operacyjna kryminalnych z Serocka doprowadziła do zatrzymania wczoraj wieczorem 50-letniego mieszkańca tej gminy Andrzeja W. Okazało się, że po zdjęciu licznika przez pracowników zakładu energetycznego mężczyzna znalazł inny sposób na bezpłatne korzystanie z dobrodziejstwa energii elektrycznej. Łącząc przewody w odpowiedni sposób doprowadził prąd do wszystkich pomieszczeń swojego domu narażając tym samym na straty dostawcę energii.

O swoich ustaleniach policjanci poinformowali zakład energetyczny, który ustali teraz od jak dawna trwał ten proceder i jaką sumę będzie musiał wpłacić Andrzej W. do urzędowej kasy. 50-latek przyznał się do popełnionego czynu, za kradzież grozi mu kara grzywny i do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/rsz.

Powrót na górę strony