Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał obraźliwego maila i zwolnił się z pracy

Data publikacji 30.03.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili zarzut Mariuszowi J. za to, że działając bez uprawnień, zalogował się na konto innego pracownika i wysłał z niego maila o obraźliwej treści, do klienta. 30-latek w ten sposób dał upust negatywnym emocjom. Teraz grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mariusz J. był niezadowolony z pracy w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Jego frustracja narastała z każdym dniem, aż wreszcie postanowił dać upust negatywnym emocjom. Wykorzystując komputer żony, po kilku nieudanych próbach, w końcu zalogował się na konto jednego z pracowników kancelarii i z jego poczty wysłał obraźliwego maila do klienta. Kilka dni później 30-latek zwolnił się z firmy.

Sprawa bardzo szybko wyszła na jaw. Właściciel kancelarii od razu zgłosił sprawę w bielańskiej komendzie. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w bardzo krótkim czasie „namierzyli” mężczyznę, który wysłał maila o obraźliwiej treści. Mariusz J. już został przesłuchany. Mężczyzna odpowie za to, że działając bez uprawnienia dokonał zmian informatycznych zawartych na serwerze kancelarii, zalogował się do skrzynki elektronicznej i wysłał bez uprawnienia wiadomość. Teraz o dalszych losach 30-latka zdecyduje sąd.

bw/eb
 

Powrót na górę strony