Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej rowerów zatrzymany

Data publikacji 30.03.2011

Jadącego na kradzionym rowerze 38-letniego Wojciecha W. zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Podczas patrolowania północno-praskich ulic rozpoznali w nim złodzieja roweru do sprawy, która wpłynęła na początku marca. Wizerunek sprawcy przestępstwa dobrze utrwalił zapis monitoringu. Za kradzież dwóch rowerów mężczyzna usłyszał zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Odzyskany rower czeka w komendzie przy Jagiellońskiej na właściciela.

Mieszkańca Pragi Północ, który jechał na kradzionym rowerze zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Rozpoznali w nim sprawcę kradzieży roweru z początku marca z jednego z bloków przy ulicy Wileńskiej. Wizerunek 38-letniego Wojciecha W. dobrze utrwalił zapis monitoringu, który został zabezpieczony wtedy do sprawy. Przez to mógł równie dobrze zapaść policjantom w pamięci.

Podczas przesłuchania 38-latek przyznał się do kradzieży wartego 1000 zł roweru. Przyznał się również do kradzieży roweru, na którym jechał tuż przed zatrzymaniem. Policjanci ustalili, że dokonał jej dzień wcześniej na terenie Śródmieścia. W tej chwili odzyskany rower czeka w komendzie przy Jagiellońskiej na właściciela.

Wojciech W., który działał w warunkach recydywy, poddał się dobrowolnie karze dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wcześniej za liczne kradzieże i przywłaszczenia mienia mężczyzna wielokrotnie przebywał za kratami więzienia.

Policjanci ostrzegają, aby nie trzymać rowerów na klatkach schodowych. Jak wynika to z analizy powyższych spraw samo przypięcie roweru linką do barierki, nie stanowi dobrego zabezpieczenia przed kradzieżami. Aby ukraść taki rower wystarczy, żeby złodziej był wyposażony w szczypce.

bw/mb

 

Powrót na górę strony