Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

200 metrów kostki w rozliczeniu za pracę

Data publikacji 30.03.2011

25 palet z kostką brukową odzyskali brwinowscy policjanci. Kostka została zabrana przez podwykonawcę robót w miejscowości Kanie w rozliczeniu za wykonaną pracę. Teraz Andrzeja K. może to kosztować 5 lat pozbawienia wolności.

Około południa dyżurny z Brwinowa otrzymał zgłoszenie o kradzieży kostki brukowej z terenu budowy w miejscowości Kanie. Przybyła na miejsce załoga otrzymała informację, że zabranych zostało 25 palet, łącznie 200 metrów kamienia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Jako podejrzanego o kradzież, pokrzywdzony wskazał mężczyznę, który wykonywał prace ziemne. Zgłaszający nie zgadzał się z wyliczeniami roboczo-godzin wykazanych przez Andrzeja K. i nie wypłacił mu należności. To zezłościlo 42-latka.

Aby wyjaśnić sprawę policjanci pojechali do domu Andrzeja K. Ten przyznał się, że zabrał kostkę brukową. Jako powód podał brak zapłaty za wykonane roboty. Swoją pracę wycenił na 18 tysięcy złotych i nie mógł ich wyegzekwować. Chcąc zmusić zlecającego prace mężczyznę do wypłaty należności zabrał kamień.

Funkcjonariusze postawili Andrzejowi K zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ea/dn

Powrót na górę strony