Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przystosował samochód do przemytu papierosów

Data publikacji 29.03.2011

Swojego nissana tak przystosował, by w specjalnie przygotowanych do tego celu schowkach przewozić papierosy i alkohol pochodzące z przemytu. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy zabezpieczyli łącznie 12.300 sztuk papierosów różnych marek oraz 4 butelki alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 38-letni Adam G. kierowca auta oraz 59-letni Edward S. pasażer samochodu już zostali przesłuchani. Zgodnie z ustawą kodeks karny skarbowy mężczyznom może grozić kara grzywny i przepadek mienia.

Funkcjonariusze wołomińskiego wydziału zajmującego się walką z przestępczością gospodarcza uzyskali informację operacyjną, z której wynikało, że po jednej z głównych tras komunikacyjnych prowadzących na terenie powiatu wołomińskiego, może poruszać się samochód, którym przewożone są wyroby bez polskich znaków akcyzowych, pochodzące z przemytu.

Kilka minut po 11:00 funkcjonariusze zauważyli nissana będącego w ich zainteresowaniu. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania wnętrza pojazdu, w specjalnie do tego celu przystosowanych schowkach a także w boczkach drzwi pojazdu i na tylnych siedzeniach ujawnili łącznie 12.300 sztuk papierosów oraz 4 butelki każda po 0,5 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy. 38-letni Adam G. kierowca auta oraz 59-letni Edward S. pasażer pojazdu zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu.

Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Teraz zgodnie z ustawą kodeks karny skarbowy, za sprowadzenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy może im grozić kara grzywny i przepadek mienia.

dt, ts

Film Przystosował samochód do przemytu papierosów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przystosował samochód do przemytu papierosów (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony