Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedał 0,5 tony ciężarków z własnej windy

Data publikacji 29.03.2011

Złodzieja, który po części okradł sam siebie zatrzymali policjanci z Pragi Północ. 32-letni Maciej W. wyniósł z bloku, w którym mieszkał i sprzedał 10 ciężarków z windy. Za ważący 0,5 tony złom dostał 200 złotych. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Poddał się dobrowolnie karze ośmiu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

W lutym do komendy przy Jagiellońskiej wpłynęło zawiadomienie o kradzieży ważących 0,5 tony 10 ciężarków z windy. Wspólnota jednego z bloków na Pradze Północ oszacowała straty na 1200 złotych. Do zawiadomienia o przestępstwie dołączyła nagranie z monitoringu. Jak na dłoni był na nim widoczny złodziej, który jak się później okazało, należał do okradzionej wspólnoty.

Mężczyzna zaplanował „robotę”. Rozłożył równo swoje siły. Rano wywiózł do skupu złomu na ręcznym wózku pięć ciężarków i wieczorem kolejne pięć. Jak ustalili policjanci, z Pragi Północ dostał za nie 200 złotych. Kilka dni później dostał za nie również zarzut. 32-letni Maciej W. przyznał się do kradzieży ciężarków i poddał dobrowolnie karze ośmiu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz obowiązkowi naprawienia szkody.

ea/mb

Powrót na górę strony