Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożem kuchennym chciał zabić policjanta

Data publikacji 21.03.2011

Na interweniującego w sprawie kolizji policjanta napadł mężczyzna z nożem. 61–letni Kazimierz W. powiedział w północnopraskiej prokuraturze, że chciał zabić policjanta i zabrać mu broń. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta i został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu policjanci z oddziałów prewencji patrolowali ulicę Targową. O 19.30 podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy zachowywali się niezgodnie z prawem. Działania zakończyli pouczeniem. 20 minut później ci sami policjanci, na tej samej ulicy interweniowali w sprawie kolizji. W pewnym momencie jeden z nich poczuł na szyi ostry, metalowy przedmiot. Zastosował chwyty obezwładniające i wybił napastnikowi nóż z ręki. Policjant rozpoznał w nim 61–letniego Kazimierza W., którego 20 minut wcześniej pouczył. Mężczyzna powiedział, że chciał go zabić i zabrać mu broń.

61–letni Kazimierz W. usłyszał w północnopraskiej prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Może mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności.

mc/mb

 

Powrót na górę strony