Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie mieli prawa do praw autorskich

Data publikacji 16.03.2011

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kontrole w lokalach usługowych. Troje właścicieli rozpowszechniało utwory muzyczne bez wymaganych licencji. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań kontrolowali lokale usługowe na terenie powiatu pod kątem przestrzegania ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Wczoraj skontrolowali trzy lokale, dwa w Tarczynie i jeden w Bobrowcu.

Policjanci sprawdzali, czy zgodnie z prawem odtwarzane są utwory muzyczne w lokalach usługowych. Okazało się, że właściciele kontrolowanych placówek naruszyli ustawę o prawach autorskich, nie mieli bowiem licencji na odtwarzanie muzyki.

Śledczy sprawdzają teraz, na jakie straty właściciele lokali usługowych narazili właścicieli praw autorskich, odtwarzając muzykę bez ich zgody. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych za rozpowszechnianie utworów muzycznych bez uprawnień grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

bw/hkk
 

Powrót na górę strony