Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystał z nielegalnego komputerowego oprogramowania

Data publikacji 15.03.2011

Centralną jednostkę komputera oraz płyty z nielegalnym oprogramowaniem wraz z kodami dostępów zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Jadowie. Teraz od wyników ekspertyzy biegłego zależeć będzie, czy 25-letni Dariusz K. usłyszy zarzuty z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie realizując czynności związane z nielegalnym rozpowszechnianiem i kopiowaniem oryginalnych programów komputerowych uzyskali informację operacyjną, z treści której wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Strachówka może posiadać płyty z programami komputerowymi pozyskane w drodze przestępstwa.

Kilka dni temu policjanci udali się pod adres zamieszkania 25-letniego Dariusza K. W trakcie czynności przeszukania znaleźli płyty z oprogramowaniem wraz z kodami dostępu do popularnych i używanych na co dzień programów komputerowych. Zarówno płyty, jak i centralna jednostka komputera zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone do dalszej ekspertyzy kryminalistycznej. 25-latek został przesłuchany. Teraz od wyników i ustaleń biegłego zależeć będzie, czy Dariusz K. usłyszy zarzuty z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek mienia.

 

ak, ts

Powrót na górę strony