Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka dwójki dzieci

Data publikacji 14.03.2011

2,6 promila alkoholu w organizmie miała matka dwójki chłopców zatrzymana na Krakowskim Przedmieściu przez śródmiejski patrol. Kobieta zataczała się i bełkotała. Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy 30-letnia Magdalena M. pod wpływem alkoholu „zajmowała się” dziećmi. Policjanci przedstawią jej dziś zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejski patrol wezwali strażnicy miejscy, którzy zauważyli tuż przed 22.00 kobietę z dwójką dzieci, która szła Krakowskim Przedmieściem. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Informacje potwierdziły się. Policjanci zobaczyli kobietę, która zataczał się, a obok niej dwóch chłopców. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć na pytania policjantów. Bełkotała i zdołała wydusić z siebie tyle, że była u mamy na imieninach. 4-letni Kacper i 9-letni Kuba zostali przekazani pod opiekę szwagierki. 30-letnia Magdalena M. trafiła do izby wytzreźwień. Badanie wykazało, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili śródmiejscy policjanci – to nie pierwszy raz, kiedy kobieta po alkoholu opiekuje się swoimi dziećmi. W związku z tym zostanie jej przedstawiony zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

ea/ah

Powrót na górę strony