Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni kradli przewody

Data publikacji 14.03.2011

Policjanci z komisariatu w Tarczynie zatrzymali dwóch nieletnich sprawców kradzieży przewodów do pomiarów geofizycznych. Dwóch 15-latków ukradło blisko 90 metrów przewodu o wartości ponad 2300 złotych. Nieletni, po wykonaniu czynności zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Wczoraj o 8.30 policjanci patrolujący rejon Tarczyna zostali skierowani przez oficera dyżurnego na interwencję do miejscowości Jeżewice. Po kilkunastu minutach byli już na miejscu. Z relacji pracowników firmy wynikało, że dwóch nastolatków ukradło prawie 90 metrów przewodów do pomiarów geofizycznych. Wartość skradzionych przewodów została oszacowana na kwotę ponad 2300 złotych. Świadkowie wskazali sprawców kradzieży, dwóch 15-letnich chłopców.

Policjanci odzyskali skradzione przewody, które prawdopodobnie chłopcy chcieli sprzedać w skupie złomu. Nie wiedzieli jednak, że są to specjalne przewody, których nie można wykorzystać w innych celach, niż pomiary geofizyczne.

Po wykonaniu czynności nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Chłopcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

mc/hkk

Powrót na górę strony