Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W nocy chcieli dostać się do pizzerii

Data publikacji 14.03.2011

Z ustaleń policjantów z Nowego Dworu wynika, że dwóch nastolatków próbowało dostać się do pizzerii przez okno. Nie wiadomo, czy ktoś ich spłoszył, czy nie potrafili go otworzyć, w każdym razie zrezygnowali i odeszli. Chwilę po tym byli już w rekach nowodworskich policjantów.

Wszystko zaczęło się od informacji od mężczyzny przejeżdżającego po 4:00 w nocy ul. Kopernika w Nowym Dworze Maz. Zauważył on dwie osoby, które coś robiły przy oknie pizzerii. Pojechał dalej, ale zadzwonił do nowodworskich policjantów i opowiedział im, co widział. Ci bezzwłocznie dotarli na miejsce i spostrzegli uszkodzoną ramę okienną. Wszystko wskazywało na to, że przed chwilą próbowano się włamać do pizzerii.

Policjanci sprawdzili ulice osiedla i zauważyli dwóch młodych mężczyzn, ubranych dokładnie tak, jak opisał to zgłaszający. Obaj zostali wylegitymowani, a następnie zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Niespełna 17-letni chłopak trafił do policyjnej izby dziecka, a jego 19-letni kompan do nowodworskiej celi. Po zebraniu materiałów dowodowych obaj zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratora Robert Sz. został objęty dozorem policyjnym. Sąd do spraw rodzinnych i nieletnich, który zajął się nastolatkiem zadecydował, aby trafił on na 3 miesiące do schroniska dla nieletnich.

ea/ij

Powrót na górę strony