Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej zatrzymany, auto odzyskane

Data publikacji 14.03.2011

Zaledwie kilka godzin zajęło śródmiejskim policjantom odnalezienie skradzionego mercedesa. Sprawca kradzieży wpadł w ręce policjantów dwa dni później. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży samochodu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni, że na ul. Szczyglej został skradziony mercedes. Właścicielka auta po wejściu do sklepu zorientowała się, że zginęły jej kluczyki. Po wyjściu ze sklepu okazało się, że mercedesa już nie ma. Kobieta natychmiast zawiadomiła policję, szczególnie, że w drzwiach sklepu mijała się z podejrzanie wyglądającym mężczyzną. Funkcjonariusze zorganizowali blokady na trasach wyjazdowych. Skradziony mercedes nie pojawił się. Kilka godzin później policjanci znaleźli auto na jednym z parkingów w centrum.

Pozostawało ustalić złodzieja. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wytypowali mężczyznę, który mógł ukraść mercedesa. Pokrzywdzona rozpoznała w 41-letnim Andrzeju G. mężczyznę widzianego w sklepie. Został zatrzymany. Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do kradzieży auta. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży. Mężczyzna będzie teraz podpisywał listę osób dozorowanych.

Andrzej G. jest znany policjantom. Wielokrotnie był zatrzymywany za kradzieże samochodów.

ea/ah

 

Powrót na górę strony