Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli bankowi oszuści

Data publikacji 11.03.2011

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Mokotowie zatrzymali kolejne osoby, które próbowały wyłudzić kredyt w banku. Tomasz J., Marcin M. oraz Andrzej M. mają na swoim koncie dwa przestępstwa. Dwóch z nich zostało objętych policyjnym dozorem. Jeden z oszustów, który okazał się być poszukiwany przez sąd do odbycia kary ponad 4 lat pozbawienia wolności, trafił do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Mokotowscy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków, może dojść do wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu wszelkich informacji okazało się, że mężczyzna ubiegający się o pożyczkę w wysokości 21.000 złotych przedstawił w placówce sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Kiedy policjanci pojawili się w banku, był już tam oszust, który miał zamiar sfinalizować transakcję. Zatrzymany Tomasz J. przyznał się do próby wyłudzenia kredytu, ale jak się okazało miał również wspólników. Przed placówką funkcjonariusze zatrzymali Marcina M., który załatwił mu „lewe” zaświadczenie”. U 30-latka policjanci znaleźli dwie pieczątki, które znajdowały się na zaświadczeniu o zatrudnieniu przedłożonym w banku.

Jeszcze tego samego do zatrzymanych mężczyzn dołączył Andrzej M. Jak ustali stróże prawa, 35-latek dostarczył swoim wspólników wszystkie dokumenty i pieczątki niezbędne do załatwienia formalności kredytowych. W miejscu jego pracy policjanci zabezpieczyli dokumenty na nazwiska różnych osób oraz pieczątki. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary ponad 4 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie mienia znacznej wartości.

Wczoraj w prokuraturze mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty za próbę wyłudzenia kredytów, ponieważ jak ustalili policjanci w podobny sposób chcieli oszukać jeszcze jeden bank. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy nie mają na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

dt, mb
 

Powrót na górę strony