Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy siostrzeniec zatrzymany

Data publikacji 11.03.2011

Śródmiejscy policjanci zatrzymali 33-letniego Mariusza K., który okradł 87-letnią staruszkę podając się za jej siostrzeńca. Mężczyzna najpierw chciał 35 tys. zł, ale w konsekwencji zadowolił się 10 tys zł. To nie pierwszy wyczyn Mariusza K. Był już zatrzymywany za tego typu oszustwa przez policjantów z Wilanowa. Teraz na koncie ma kolejny zarzut.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w styczniu uzyskali informację, że 87-letnia kobieta padła ofiarą przestępstwa „na wnuczka”. Do staruszki zadzwonił mężczyzna, podając się za siostrzeńca i prosząc babcię o pomoc finansową, bo ma do załatwienia ważną sprawę urzędową. „Siostrzeniec” chciał pożyczyć na jeden dzień 35 tys. zł, babcia jednak nie dysponowała taką sumą pieniędzy. Mężczyzna przystał więc na 10 tys., które odebrał jego rzekomy znajomy. Pieniądze zostały przekazane pod jednym z bloków na Al. Jana Pawła.


Funkcjonariusze zaczęli intensywnie pracować nad tą sprawą. Ustalili, kto mógł popełnić to przestępstwo i wczoraj rano weszli do mieszkania na Pradze. Mariusz K. (33 l.) został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do opisanego oszustwa i po przedstawieniu zarzutów poddał się dobrowolnie karze 2 lat pozbawienia wolnościna 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Jak ustalili policjanci to nie pierwszy raz, kiedy Mariusz K. wykorzystał starszą osobę.

dt, ah

Powrót na górę strony