Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Afis doprowadził do włamywaczy

Data publikacji 09.03.2011

Afis, owczarek niemiecki służący w otwockiej komendzie doprowadził policjantów do złodziei, którzy włamali się do domków letniskowych. 27-letni Arkadiusz Ł. i jego 21-letni kompan Patryk W. zostali zaskoczeni podczas cięcia skradzionych metalowych elementów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zaboru w celu przywłaszczenia. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem dyżurny otwockiej komendy otrzymał informację, że na terenie ogródków działkowych przy ulicy Reymonta dokonano włamania do dwóch domków letniskowych, z których skradziono dużą ilość różnych elementów metalowych. Policjant natychmiast wysłał tam załogę patrolową. Funkcjonariusze podczas lustracji terenu ustalili, że sprawcy poruszali się pieszo, a ukradzione przedmioty wywieźli prawdopodobnie dwukołowym wózkiem, który pozostawił wyraźny ślad na oszronionej ziemi.

Na miejsce sprowadzony został pies tropiący. Afis, owczarek niemiecki służący w otwockiej komendzie szybko podjął trop. Okazało się, że sprawcy nie przyszli z daleka. Bystry zwierzak doprowadził policjantów na posesję przy ulicy Cybulskiego, gdzie dwaj mężczyźni szlifierką kątową właśnie cięli skradzione elementy metalowe. Obok nich stał wózek, na którym spoczywała pozostała część łupów. Obaj zostali zatrzymani.

Mundurowi ustalili, że są to 27-letni Arkadiusz Ł. z Warszawy i 21-letni Patryk W. mieszkaniec posesji, na której zostali zaskoczeni. Okazało się również, że mieli jeszcze jednego kompana w złodziejskim procederze. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zaboru w celu przywłaszczenia. Dzisiaj otwocka prokuratura rejonowa rozpatrzy wniosek o zastosowanie wobec nich policyjnych dozorów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ds

Powrót na górę strony