Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już trzeci raz w tym roku

Data publikacji 09.03.2011

Już po raz trzeci w tym roku bielańscy i żoliborscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży, starych samochodów. Złodzieje korzystając z lawety chcieli ukraść opla, forda i stara. Zatrzymani usłyszeli zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje znaleźli nowy sposób kradzieży starych aut. Sprawcy wciągają samochód na lawetę i odwożą go do punktu skupu złomu. Tylko w tym roku bielańscy i żoliborscy policjanci uniemożliwili kradzież trzech pojazdów z terenu Bielan i Żoliborza.

Do pierwszego usiłowania kradzieży doszło 14 lutego. Wówczas sprawca próbował ukraść z ulicy Wrzeciono starego forda. Kilkanaście dni później z ulicy Barszczewskiej trzech sprawców usiłowało ukraść opla astrę. Lawetę zatrzymali wówczas dzielnicowi z Żoliborza wspólnie z wywiadowcami.

Dzisiaj do prokuratury został przewieziony Dawid Ł. Mężczyznę zatrzymali bielańscy dzielnicowi, gdy wciągał na lawetę kilkunastoletniego stara. 23-latek miał przy sobie sfałszowaną umowę kupna- sprzedaży. W umowie określono wartość pojazdu na kwotę 1 800 zł, w rzeczywistości samochód wart jest 20 000 złotych.

23-latek prawdopodobnie będzie miał przedstawiony zarzut za usiłowanie kradzieży z włamaniem i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Dzisiaj sąd zdecyduje czy mężczyzna na najbliższe 3 miesiące trafi za kratki. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

Powrót na górę strony