Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 tysięcy za odstąpienie od zatrzymania

Data publikacji 09.03.2011

W ciągu dwóch dni pruszkowscy policjanci dwukrotnie otrzymali propozycję przyjęcia korzyści majątkowej. W poniedziałek 20 tysięcy złotych proponował mieszkaniec Piastowa. Wczoraj 300 złotych kierowca, który nie zrobił w terminie przeglądu. Obaj usłyszą zarzuty.

W nocy z poniedziałku na wtorek mundurowi z Piastowa zainteresowali się kierowcą samochodu, który poruszał się bez świateł. Jak się okazało, był on nietrzeźwy. Podczas wykonywania czynności podszedł do nich inny mężczyzna, który zapytał ile funkcjonariusze chcą za odstąpienie od zatrzymania. Powiedział także, że chce bronić szwagra i może dać 20 tysięcy. Muszą tylko poczekać 15 minut, bo tyle zajmie mu „zorganizowanie” takich pieniędzy. 28-letni Krzysztof P. był nietrzeźwy. W badaniu uzyskał wynik 1,42 promila.

Wczoraj w Wolicy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zauważyli samochód, który poruszał się „slalomem” pomiędzy innymi autami, a przy tym nie używał kierunkowskazów, czym spowodował zagrożenie w ruchu. Kiedy policjanci zatrzymali samochód okazało się, że kierujący jest obywatelem Wietnamu, a w jego dowodzie rejestracyjnym nie na aktualnych badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu dokument. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wypisywał pokwitowanie, 30-latek zaproponował drugiemu 300 złotych łapówki za zwrot dowodu.

Obaj panowie zostali zatrzymani i usłyszy zarzut propozycji korzyści majątkowej, za którą grozi 8 lat więzienia.

ea/dn

Powrót na górę strony