Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli chwilę po usiłowaniu kradzieży

Data publikacji 06.03.2011

Policjanci z Żoliborza zatrzymali 17-letniego Łukasza S., 23-letniego Marcina S. i 18-letniego Krzysztofa O. Mężczyźni korzystając z lawety, chcieli ukraść opla astrę. Wpadli kilka minut później przy ulicy Popiełuszki. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Żoliborza patrolując ulicę Popiełuszki zauważyli jadącą lawetę, na której znajdował się osobowy opel. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd. Nerwowe zachowanie młodych osób, które znajdowały się w holowniku, zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Chwilę później policjanci otrzymali od dyżurnego informację o kradzieży opla. Samochód, który został skradziony kilka minut wcześniej z parkingu znajdował się na zatrzymanej do kontroli lawecie. Na miejsce skierowano dodatkowe patrole.

Podczas interwencji, jeden z mężczyzn, chcąc uśpić czujność funkcjonariuszy okazał im umowę kupna pojazdu. Policjanci nie dali jednak wiary jego tłumaczeniom i bardzo szybko ustalili, że dane zawarte w umowie są nieprawdziwe, a mężczyźni po prostu próbowali ukraść auto.

17-letni Łukasz S., 23-letni Marcin S. i 18-letni Krzysztof O. zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem samochodu. Krzysztof O. prawdopodobnie odpowie również za posłużenie się sfałszowaną umową. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

eb, mm

Film Wpadli chwilę po usiłowaniu kradzieży


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli chwilę po usiłowaniu kradzieży (format flv - rozmiar 2.79 MB)

Powrót na górę strony