Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naruszył przepisy ustawy o prawach autorskich …

Data publikacji 02.03.2011

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kontrole w lokalach gastronomicznych. 52-letni właściciel jednego z lokali, odtwarzał programy telewizyjne bez wymaganej licencji. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań kontrolowali lokale gastronomiczne na terenie powiatu pod kątem przestrzegania ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Wczoraj skontrolowali kilka takich lokali.

Policjanci sprawdzali, czy zgodnie z prawem odtwarzane są utwory muzyczne i programy telewizyjne w lokalach gastronomicznych. Okazało się, że jeden z właścicieli kontrolowanych placówek naruszył ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych, nie miał bowiem stosownej licencji na odtwarzanie programów telewizyjnych.

Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych za rozpowszechnianie i odtwarzanie programów telewizyjnych i utworów muzycznych bez stosownych licencji grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, hkk

Powrót na górę strony