Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca rozboju w areszcie

Data publikacji 02.03.2011

Wilanowscy policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę rozboju, do którego doszło ponad dwa miesiące temu. Sprawcy pobili wówczas mężczyznę znanego im z widzenia i ukradli mu 1.800 złotych. Wczoraj 42-letni Janusz B. zgodnie z decyzją sądu dołączył do swojego wspólnika 38-letniego Rafała O. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 12 lat pobawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Sprawcy weszli do mieszkania przy ulicy Egejskiej i zaatakowali jego właściciela. Najpierw kopali mężczyznę po całym ciele i bili po twarzy, a następnie ukradli mu 1.800 złotych. Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił sprawę wilanowskim policjantom.

Policjanci już od dłuższego czasu poszukiwali Janusza B. oraz Rafała O., którzy jak ustalili mają związek z tym zdarzeniem. Najpierw w ręce kryminalnych wpadł 38-latek, a kilka dni później jego 42-letni wspólnik. Mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował Janusza B, który wcześniej został już skazany za podobne przestępstwo. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

ea/mb

Powrót na górę strony