Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli zapłacić fałszywym banknotem

Data publikacji 01.03.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali 28-letnią Katarzynę N. i 36-letniego Krzysztofa S. Para usiłowała zapłacić w sklepie za zakupy fałszywym banknotem o nominale 20 złotych. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego z Ochoty zostali wezwani do jednego ze sklepów przy ulicy Grójeckiej. Na miejscu pracownik ochrony przekazał funkcjonariuszom kobietę i mężczyznę. Okazało się, że 28-letnia Katarzyna N. i 36-letni Krzysztof S. chcieli zapłacić za zakupy fałszywym banknotem dwudziestozłotowym. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do ośrodka dla osób nietrzeźwych, mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają jak zatrzymani weszli w posiadanie fałszywych banknotów. Wobec Katarzyna N. i Krzysztofa S. sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ew
 

Powrót na górę strony