Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone „ekskluzywne” szaliki i „lewe” płyty

Data publikacji 01.03.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ przeprowadzili dwie udane akcje. Zabezpieczyli nielegalny towar o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Właścicielka „ekskluzywnych” szalików już usłyszała zarzut. Od ekspertyzy biegłego będą zależeć zarzuty dla właściciela „lewych” płyt DVD i CD.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Północ przeprowadzili dwie udane akcje. Jedną wspólnie z ze służbą celną, a drugą sami. Zabezpieczyli nielegalny towar o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych tj. prawie 700 sztuk pirackie płyty DVD i CD z filmami i bajkami oraz 37 szalików z zastrzeżonym wzorem przemysłowym znanej na całym świecie firmy. Zabezpieczyli pieniądze na poczet przyszłych kar w wysokości 1800 złotych.

Przesłuchali dwie osoby. Jednej z nich, 52-letniej Annie W. postawili zarzut wprowadzania do obrotu „ekskluzywnych” szalików. Kobiecie może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności. Właściciel „lewych” płyt prawdopodobnie usłyszy zarzut nabywania pirackich płyt oraz uzyskiwania pirackiego oprogramowania komputerowego. Za czyny, których się dopuścił może grozić do pięciu lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony