Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej cmentarny wpadł w metrze

Data publikacji 28.02.2011

Policjanci z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego zatrzymali 32-letniego Sebastiana C., który okradł grób na Cmentarzu Bródnowskim. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie mosiężne elementy pochodzące z nagrobka o wartości 1000 zł. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek policjanci z Targówka otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z grobu na Cmentarzu Bródnowskim. Straty wyceniono na 1000 zł. Po kilku godzinach, około 21.00 metrowscy policjanci patrolujący stację metra „Ratusz Arsenał” wylegitymowali Sebastiana C., który na ich widok okazał zdenerwowanie. Mężczyzna wiedział, że nie uniknie problemów, kiedy mundurowi skontrolowali również jego bagaż. Funkcjonariusze znaleźli w jego torbie metalowe elementy pochodzące z nagrobka. 32-latek twierdził, że wszystkie przedmioty ukradł ze skupu złomu przy jednym z warszawskich stadionów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jego sprawą zajmą się prascy śledczy, którzy ustalą jak 32-latek wszedł w posiadanie skradzionych rzeczy. Jeśli usłyszy zarzut kradzieży i zniszczenie miejsca pochówku, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

mc
 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony