Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej z paczki – zatrzymany

Data publikacji 26.02.2011

W kilkanaście godzin po zdarzeniu złodzieja, którego wspólnik nadał w paczce – piramidzie kurierem do Łodzi, zatrzymali policjanci z Białołęki. Mieszkaniec Marek, 26 – letni Tomasz M. został tymczasowo aresztowany. Jego wspólnik, 25 – letni Rafał P. podzielił los swojego kolegi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego towaru. Sprawa jest rozwojowa, policjanci sprawdzają czy wcześniej nie dochodziło do tego typu kradzieży.

22 lutego policjanci z Białołęki dostali informację o zaginięciu paczek ze sprzętem elektronicznym o wartości 50 tysięcy złotych. Przesyłki były wysłane kurierem z Warszawy do Łodzi. W wyniku błyskawicznie podjętych działań funkcjonariusze kryminalni już następnego dnia wpadli na trop złodzieja. Podczas przeszukania należącego do pokrzywdzonej firmy kurierskiej tira policjanci znaleźli telefon komórkowy i zabezpieczyli go. Okazało się, że należał on do złodzieja, którego wspólnicy nadali w paczce, która trafiła na ten sam transport, co paczki ze sprzętem elektronicznym.

Sprawca kradzieży został zatrzymany na Śródmieściu, gdy szedł do pracy. Mieszkaniec Marek, 26 – letni Tomasz M. trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci mężczyzna kilka lat wcześniej był zatrudniony w okradzionej przez niego firmie.

Policjanci z Białołęki odzyskali część skradzionego towaru i zatrzymali wspólnika złodzieja, który zapakował go do paczki. Postawili obu mężczyznom zarzuty kradzieży. Sąd aresztował ich na dwa miesiące.

Za kradzież może im grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

mb/ab


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.76 MB)

Powrót na górę strony